Úvod Společnost Dimos v datech

Společnost Dimos v datech

DIMOS v Ancenis, Francie. Společnost byla založena, aby poskytovala pocit bezpečí a pohodlí pokrývačů a klempířů při práci.

1939: The foundations

Rodinné vazby: Joseph Goubaud, otec Michela Goubauda, se narodil do farmářské rodiny v obci Pannecé v departmentu Loire-Atlantique Rozhodl se přesedlat ze zemědělství na pokrývačské a klempířské řemeslo a založil si svou vlastní firmu. Joseph Goubaud měl 3 syny včetně Michela; všichni synové následovali svého otce a stali se pokrývači a klempíři.

1966 :Rozvoj firmy 

Michel Goubaud

Michel Goubaud

Pokrývačství a klempířství: Michel Goubaud se řemeslu vyučil u svého otce, kde také zpočátku pracoval. Poté se přestěhoval do města Ancenis a založil si svou pokrývačskou živnost. V roce 1967 již zaměstnával tři pokrývače. Pokrývačské řemeslo se rozvíjí spolu s rozvojem stavebnictví. Práce zahrnují také pokrývání a klempířskou práci na výškových budovách, např. na věžích, špicích kostelních věží apod. Michel Goubaud byl mnohokrát svědkem různých nehod a brzy si začal uvědomovat nebezpečnost práce ve výškách bez řádných bezpečnostních pomůcek a vybavení.

1977 : Založení společnosti Dimos

Dimos fasáda

Dimos fasáda

Na základě svých praktických zkušeností i důmyslných nápadů se Michel Goubaud rozhodl navrhnout vlastní bezpečnostní a ochranné pomůcky. Navrhl první závěsné lešení: la Pieuvre (Chobotnice). Zařízení, které lze připevnit ke střešní konstrukci, přináší pokrývačům a klempířům vysoký pracovní komfort a výrazně zvyšuje bezpečnost práce. Na základě svého přesvědčení o užitečnosti svého zařízení a na radu bezpečnostních agentur začal Michel Goubaud závěsné lešení vyrábět a nabízet pokrývačům v okolí. Tak došlo k založení společnosti Dimos. Michel Goubaud nadále nabízí také pokrývačské a klempířské práce, protože má jedinečnou příležitost otestovat své nové bezpečnostní pomůcky přímo při práci. Tím také zůstává v neustálém kontaktu s aktuálními potřebami pokrývačů a klempířů.

Dates and Products

1979

Triade DIMOS

Triade DIMOS

Ohýbání střešních kovových prvků. Michel Goubaud také navrhl ohýbačku Triad ®. Tento dílenský stroj má 3 funkce: ohýbání, řezání a výroba okapových žlabů. Časem se tento stroj stal při práci pokrývačů a klempířů nezbytným a najdete jej v mnoha dílnách. Ze základního modelu ohýbačky vychází konstrukce spousty dalších strojů: lehčí ohýbačky pro použití přímo na stavbě, či dalších strojů, které se upraví dle konkrétních potřeb francouzského regionu, ve kterém se používají.

1979

Bezpečnost na staveništi. Závěsné lešení la Pieuvre® bylo na mezinárodním stavebním veletrhu v Batimatu oceněno bronzovou medailí v kategorii Inovace. Ocenění předznamenalo slibnou budoucnost tohoto výrobku. V současnosti závěsné lešení doporučují i organizace zabývající se bezpečností práce a jeho použití bylo zapracováno také do příslušných zákonů a předpisů.

1980

"Goulottes" Dimos

“Goulottes” Dimos

Odstranění stavební suti z výškových budov. Michel Goubaud vymyslel skluz pro dopravu vybourané suti z budov. Tento důmyslný systém pomáhá odstranit stavební suť z vyšších pater budov, přičemž dochází k výraznému snížení prostorové náročnosti, hlučnosti a prašnosti.

Společnost Dimos tak znovu prokázala svou schopnost přizpůsobit se potřebám trhu a navrhnout zařízení, které je na trhu potřeba. Michel Goubaud zaměřuje svou pozornost na plasty. Patentovaný systém skluzu stavební suti se úspěšně prodává po celém světě, dokonce například i v Mexiku. Who has never seen an orange rubble chute?

1981

Rotalame DIMOS

Rotalame DIMOS

Snadné řezání kovů. Michel Goubaud navrhl řezací nástroj Rotalame ®. Jedná se o přenosný řezací nástroj, který lze připevnit k ohýbačce a řezat tenké kovové plechy. Nástroj Rotalame ® je robustní, a přesto se s ním velmi snadno manipuluje; je totiž vybaven ocelovými válečky a hliníkovou kostrou. Již tedy není nutné pro řezání kovových plechů používat jiný typ stroje. Nástroj Rotalame ® se navlékne na redukční kus, který má tvar pravítka. Díky němu uříznete plech přesně na požadovaný rozměr. Pomocí nástroje Rotalame ® tedy s plechem při ohýbání i řezání manipulujete pouze jednou.

1983

Větrání VEDIA DIMOS

Větrání VEDIA DIMOS

Domovní větrací systémy. Střešní větrací systém VEDIA ® byl v soutěži inovací AMELBAT oceněn zlatou medailí. Michel Goubaud, který se vždy pozorně zajímal o to, co se právě děje v oboru pokrývačství a klempířství, i o následné změny legislativy, navrhl inovace v oblasti střešních ventilačních systémů. Zatímco si jeho děti hrály na půdě, Michel pozoroval směr proudění větru, deště i sněhu. Pozorování jej přivedlo na nápad vytvořit ventilační otvor z vstřikovaného plastu, který perfektně a nenápadně zapadne do břidlicové střešní krytiny. VEDIA: Ventilation Esthétique Dimos Intégrée à l’Ardoise (Dimos Integrated Ventilation Aesthetics in Slate). Nicméně diskrétnost nebyla jediným kritériem nového výrobku; Michel Goubaud navrhl systém, který zároveň brání proniknutí cizích prvků do vnitřního prostoru domu, např. větru, deště či sněhu. Tento nápad přivedl společnost Dimos na vedoucí místo na trhu.

1991

Ocenění tvůrce. Společnost Dimos se stala regionálním i celostátním vítězem soutěže „Springboards to Success“, organizované při příležitosti 200. výročí Mezinárodního úřadu průmyslového vlastnictví. S více než 130 patenty a ochrannými známkami se stal Michel Goubaud nejvýznamnějším inovátorem v oboru.

1994

Podlahové DIMOS

Podlahové DIMOS

Rozvoj bezpečnosti – návrh teleskopických hliníkových bezpečnostních roštů. Rošty odpovídají rozměrům závěsného lešení; spolu s ním tvoří plošinu pro pohyb a práci na rozích budov. Nahrazují dřevěné podlážky, které již nesplňovaly požadavky platných předpisů. Zákazníci hliníkové rošty přijali velmi kladně, protože nabízejí mnoho výhod: nízkou hmotnost (hliník), adaptabilitu v podobě rozteče 2 – 3 m, takže je lze využít i u konzolových lešení, a zejména dlouhou životnost, protože hliník, na rozdíl od dřeva, nepodléhá hnilobě. Stejně jako jiné bezpečnostní prvky musí rošty splňovat požadavky přísných norem a předpisů a musí projít schvalovacím řízením příslušných orgánů. Společnost Dimos pořídila testovací rampu, která umožňuje otestovat pevnost a odolnost jejích výrobků v reálných situacích.

1995

Individuální bezpečnost na staveništi. Pro zajištění maximální shody s novou legislativou Michel Goubaud navrhl komplexní sortiment bezpečnostních háků, které slouží k zajištění bezpečnosti při vykonávání následných prací na střechách. Tyto háky se při stavbě střechy zapracují do střešní krytiny. V pozdější době se k nim tak může pokrývač či klempíř při vykonávání údržby či oprav bezpečně připevnit. I tyto produkty splňují náročné požadavky předpisů a norem a byly otestovány jak v interní zkušebně společnosti Dimos, tak v akreditovaných zkušebnách. Společnost Dimos tak opět jako první na trhu začala nabízet široký sortiment produktů vhodných pro jakoukoli střechu a jakoukoli střešní krytinu jakéhokoli barevného odstínu.

1997

Střechy se stojatými drážkami. Michel Goubaud uvedl na trh novou řadu profilovacích strojů pro střechy z pozinkovaného materiálu. Společnost Dimos se tak rychle přizpůsobila architektonickému vývoji a stala se jedničkou v oboru v celostátním měřítku.

2001

Croch'tuile DIMOS

Croch’tuile DIMOS

Souboj s větrným počasím a bouřemi v oblastech s domy s pálenými taškami: Michel Goubaud získal za výrobek Croch’Tuile ® v soutěži inovací v Batimatu stříbrnou medaili. Jedná se o hák vyrobený z pružné oceli, kterým lze zpevnit uchycení až 90 % typů střešních tašek a zlepšit tak odolnost střechy vůči větru.

2002

MINI-CAD DIMOS

MINI-CAD DIMOS

Řezání břidlicových tašek přímo na střeše – Michel Goubaud vytvořil nástroj MiniCAD ®. Při vývoji této řezačky se nechal inspirovat strojem CAD 4. Řezačka MiniCAD ® je velmi lehká, takže si ji pokrývač může vzít s sebou přímo na střechu. Řezačku lze připevnit ke všem druhům střešních konstrukcí: k latím i ke krovům. Společnost Dimos opět prokázala, jak pozorně naslouchá potřebám pokrývačů a jak šetří jejich čas i námahu.

2004

Povinné a předepsané bezpečnostní školení. Michel Goubaud je neustále o krok napřed v porovnání s legislativními požadavky a zakládá první školicí středisko pro bezpečnostní školení v oblasti pokrývačství a klempířství. Školicí středisko společnosti Dimos s názvem Formation® bylo otevřeno v obci Pannecé, přímo v historickém domě rodiny Goubaudových. Jedná se o akreditovanou organizaci, která uzavřela na celostátní bázi partnerství s Profesní organizací pro prevenci ve stavebnictví a veřejné výstavbě (OPPBTP). Od doby založení již ve středisku v Pannecé absolvovalo bezpečnostní školení více než 1500 osob. Probíhají zde bezpečnostní školení zaměstnanců, zaměstnavatelů i distributorů bezpečnostního vybavení.

2005

SAGA kladivo DIMOS

SAGA kladivo DIMOS

Ergonomika v tradiční podobě. Na trh bylo uvedeno pokrývačské kladivo Saga ®. Sébastien Goubaud zpracoval podrobnou studii a navrhl kladivo, které respektuje tradiční pokrývačské postupy, a přitom obsahuje inovativní a ergonomické prvky. Při vývoji se hodně pracovalo s ergonomikou, vyrobilo se mnoho prototypů, a následně proběhly zkoušky výrobku přímo u pokrývačů. Investice se vyplatila a novinka získala hned několik cen:

Stříbrnou pyramidu mezi všemi kategoriemi na salonu v Batimatu, zlatou medaili za design na salonu v Batimatu a Hvězdu za design na výstavě Observer du Design.

2005

Modernizace háku do břidlicových střech. Michel Goubaud uvádí na trh výrobek Dolmen ®. Jedná se o inovaci výrobku, který vyvinul při boji s větrným počasím. Nový hák zabraňuje kapilární penetraci vody do budovy a jeho nová podoba dotváří originální vzhled střechy. Tento nový patentovaný hák získal na výstavbě v Batimatu bronzovou medaili v kategorii Inovace.

2007

Lešení pro budovy ve stylu Haussmann. Na trh přichází hliníkové lešení Ossman ®, které bylo speciálně navrženo pro práci na střechách budov typu Haussmann.

2008

Bezpečnost spojuje všechna řemesla.

Farmáři a zemědělci mnohdy potřebují udržovat budovy se střechami z vlnitého plechu nebo vláknitého cementu. Z důvodu mnoha událostí a nehod, které Organizace pro bezpečnost práce v zemědělství zaznamenala, byla zpracována studie, na které se podílela také společnost Dimos. Na základě výsledků studie byl na trh uveden speciální panel z vláknitého cementu s hliníkovým roštem s názvem Sécuriplac ® Tento výrobek získal 3 hvězdičky na výstavě Innov´Space v kategorii Inovace.

2011

QuickSafe DIMOS

QuickSafe DIMOS

Pro rychlé práce se stoprocentní bezpečností. Na trh byl uveden bezpečnostní pás QuickSafe Dilock TA®, oceněný stříbrnou medailí za inovaci na salonu v Batimatu. Vzhledem ke své malé hmotnosti a snadné manipulaci umožňuje bezpečnostní pás provádět drobné opravy či údržbu střešním oknem při zachování stoprocentní bezpečnosti

2013

Inovace jsou prostě již v DNA společnosti Dimos pevně zakotveny; společnost Dimos na výstavě v Batimatu v roce 2013 předvedla následující nové stroje: Profilovací stroj VALIZ (s novou technologií ohýbání): Helix, ohýbačku URBAN, kovadlinu SAGA a ohýbačku OPIUM.

Společnost Dimos dnes a zítra…

Společnost Dimos má v současné době 85 zaměstnanců, kteří jsou nedílnou součástí její historie i jejího vývoje. Michel Goubaud, zakladatel společnosti, již předal žezlo svým dvěma synům – Sébastienovi a Laurentovi.

Společnost Dimos pracuje na posílení své vývozní pozice v Evropě pomocí výhradních zastoupení. Vývojové týmy nadále pracují na návrzích nových produktů a neustále zdokonalují stávající výrobky tak, aby vždy splňovaly potřeby pokrývačských a klempířských profesionálů.

Cílem společnosti Dimos zůstává motto „Stát se jedničkou pokrývačského a klempířského řemesla v Evropě“.

 

MENU